Texas Hold’em Poker Nasıl Oynanır?

Poker dünyasında birçok farklı poker çeşidi günümüzde casino oyuncularına sunulmaktadır. Poker oyunları ilk çıktığından bu yana farklı çeşitli oyun türleri gelişim göstermiştir. Amerika’nın Texas eyaletinde de poker oyununda profesyonel olan kişiler bu oyun türünü geliştirerek  poker sektörüne sunmuştur. Texas Hold’em kuralları konusunda başlamadan önce bir kaç ufak bilgiyi sizlere vermek isteriz.En çok sevilen ve tercih edilen poker türleri arasında yer almaktadır. Texas Hold’em pokeri ise günümüzde canlı ve online olarak oynatılan pokerlerin çoğunluğunu oluşturmaktadır. Texas poker ile diğer pokereler arasında ole büyük farklar bulunmaktadır. Genel olarak tüm paketlerde olduğu gibi en iyi 5’liyi elde toplamak Texas Hold’em pokeri için en önemli kural olarak bilinmektedir. Kartların açık veya kapalı olması da tercih edilen poker türünü belirlemektedir.

Texas Hold’em Poker Kuralları

En az 2 en fazla ise 10 kişiyle oynanan oyun bir deste yani 52 adet kart ile oynanmaktadır. Krupiyeler her oyuncunun önüne2 adet kapalı bir şekilde kart vermektedir.  Süreç içindeki kapalı kartlara oyuncular bakabilir. Daha sonra ise elinizde ki kartlar doğrultusunda ilk oyuncunun ortaya koymuş olduğu bet ile şekillenen oyun devam etmektedir.

Bet görüldükten sonra elin durumuna göre arttıra bilirsiniz. Ya eliniz çok kötü ise pas diyerek oyundan çekilebilirsiniz. Pas deme halinizde ise o turun potunu kaybetmiş olursunuz. Pas demeden iyi bir beşli yakalamanız halinde ise all in yaparak rakiplerinizi geçip tüm çipleri alabilirsiniz. Kötü bir ele sahip olsanız bile blöf yaparak kazanma şansınız da bulunmaktadır. Öyle ki blöf ile kazanma tekniği en çok yapıla ve kazandıran tekniklerden bir tanesidir. Texas Hold’em kuralları ise bu kadar kolay ve anlaşılırdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir